LG 65UK6470PLC | 55"
black
  • LG 65UK6470PLC | 55" | black, image 1 of 2
  • LG 65UK6470PLC | 55" | black, image 2 of 2
Image is for illustrative purposes only
  • LG 65UK6470PLC | 55" | black, thumbnail 1 of 2
  • LG 65UK6470PLC | 55" | black, thumbnail 2 of 2
Product is currently out of stock
Discover more TVs
Audio
2 x 10 Watt
Brand
LG
Colour
black
Connectivity
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2
Connectors
2 x USB-A 2.0, LAN, 3 x HDMI, Component, TOSLink, CI
Dimensions
1468 x 911 x 311 mm
Display
IPS, 50 Hz, HDR10
Note
Operating System
WebOS
Resolution
3840 x 2160 (4K UHD)
Screen Size
65.0 "